Edukacja zdrowotna
Kierownik studiów podyplomowych:
dr n. zdr. Paulina Zabielska
Opis kierunku studiów i program:
Studia podyplomowe Edukacja zdrowotna są w pełni dostosowane do Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela z dnia 02 sierpnia 2019 roku i będą w pełni finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji i przygotowanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych z przedmiotu Edukacja zdrowotna na poziomie szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej. Program studiów obejmuje szeroki zakres zagadnień zgodnych z podstawą programową, tj.: jedenaście działów, które odzwierciedlają sfery funkcjonowania człowieka, są to wartości i postawy, zdrowie fizyczne, aktywność fizyczna, odżywianie, zdrowie psychiczne, zdrowie społeczne, dojrzewanie, zdrowie seksualne, zdrowie środowiskowe, a także Internet i profilaktyka uzależnień oraz system ochrony zdrowia.
Czas trwania:
3 semestry
Liczba dostępnych miejsc:
60
Koszt studiów:
Studia podyplomowe będą finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, w związku z czym uczestnicy nie ponoszą za nie opłat.
Sylwetka kandydata:
Nauczyciel czynny zawodowo
Zasady rekrutacji:
Kandydaci na studia zobowiązani są dostarczyć do Centrum Kształcenia Podyplomowego w terminie od 25 marca 2025 - 11 kwietnia 2025 r.
- Wydrukowany i podpisany formularz rekrutacyjny - tutaj
- Dyplom ukończenia studiów, jego odpis lub kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem
- Oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji Regulaminu studiów podyplomowych oraz wzoru umowy o kształcenie na studiach podyplomowych tutaj
- Potwierdzenie zatrudnienia w placówce oświatowej na stanowisku nauczyciela
- Rekomendacja Dyrektora placówki – pisemne potwierdzenie ze strony dyrekcji placówki, dotyczące udziału nauczyciela w studiach podyplomowych
W przypadku gdy liczba kandydatów będzie większa niż limit miejsc, kandydaci w terminie do 17.04.2025 r. powinni dołączyć pismo dyrektora szkoły zatrudniającego kandydata zawierające:
- oświadczenie o zamiarze powierzenia danemu nauczycielowi - od 1 września 2025 r. - nauczania przedmiotu edukacja zdrowotna,
- informację o liczbie nauczycieli skierowanych z danej szkoły do podjęcia studiów podyplomowych Edukacja zdrowotna, a w przypadku, gdy nauczycieli takich jest więcej niż jeden – kolejności, według której nauczyciele ci powinni zostać przyjęci na studia podyplomowe
O konieczności dostarczenia dokumentu, o którym mowa powyżej kandydaci zostaną poinformowani w wiadomości wysłanej na adres e-mail wskazany w formularzu rejestracyjnym.
W przypadku, gdy to kryterium nie będzie rozstrzygające, o przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń, przy czym rozstrzyga data wpływu kompletu dokumentów (również w przypadku zgłoszeń wysłanych drogą pocztową lub kurierem).
Dokmenty będa przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00
Uruchomienie studiów planowane jest po podpisaniu umowy między Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie a Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Treść Warunków rekrutacyjnych podpisanych przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM w Szczecinie
Pozostałe informacje:
Zajęcia będą prowadzone w systemie hybrydowym z czego zdecydowaną większość stanowić będą zajęcia stacjonarne.
Planowane rozpoczęcie zajęć - kwiecień 2025 r.
Informacji udziela:
Monika Długołęcka
Centrum Kształcenia Podyplomowego pok. 206, I piętro
ul. Żołnierska 54
71-210 Szczecin
tel. 91 48 00 960
monika.dlugolecka@pum.edu.pl