Ambasador Zdrowia - Wielka Majówka

20.05.2024 Ogłoszenia

Zdrowie w majowym słońcu, czyli Wielka Szczecińska Majówka na placu św. Ottona zaczyna wyłaniać się zza kwitnącego bzu.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie: Ambasador Zdrowia - Wielka Majówka, które rozpocznie się o godz. 11:00, w sobotę, na placu św. Ottona w Szczecinie, przy kościele na os. Zawadzkiego.

Wydarzenie to dedykowane jest wszystkim chętnym, odbywa się pod honorowym patronatem Prof. dr hab. Beaty Karakiewicz, Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM, Ambasadora Zdrowia. Profesor Beata Karakiewicz serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina, podkreślając, że ten majowy piknik to przede wszystkim integracja mieszkańców. To spotkanie wielopokoleniowe, połączone z duchem artystycznym, konkursami i promocją obszaru szkolnictwa wyższego oraz współpracy służb: policji, pogotowia, straży pożarnej.

Majówka ma na celu zapewnienie dobrej zabawy wszystkim pokoleniom, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej. Profesor Beata Karakiewicz podkreśla, że organizacja majówki sprawia jej dużo radości, a majówka Ambasador Zdrowia to połączenie majowego słońca i zaproszenie do dbania o zdrowie i aktywności, nie tylko w maju. Majówka to również zaproszenie dla wszystkich mam z dziećmi z okazji Dnia Matki.

W programie nie zabraknie pysznego poczęstunku, licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz występów artystycznych. Pragniemy propagować zdrowy styl życia, dlatego też zapraszamy do udziału w różnorodnych aktywnościach - dodaje profesor Beata Karakiewicz.

Na scenie pojawią się między innymi występy wokalne zespołu "Głosy Serca", taneczno-wokalny występ Zespołu Pieśni i Tańca Pomorza Zachodniego PUM w Szczecinie oraz występ "Scholii Leśnego". Gościem specjalnym będzie Teatr Rozmaitości "Gwitajcie".

Nie może również zabraknąć bloku prozdrowotnego, w którym odbędą się konkursy recytatorskie i wokalne na tematykę prozdrowotną, konkursy sportowe dla najmłodszych oraz stanowiska profilaktyczno-edukacyjne.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i edukacyjnej aktywności! W zdrowym ciele, zdrowy duch!