Dwa elitarne doktoraty – warte milion – pozyskane dla PUM

24.05.2021 Ogłoszenia

Po raz pierwszy w historii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pozyskaliśmy tak wartościowe granty dla młodych naukowców. Nasi ambitni doktoranci zyskają ogromną szansę na rozwój kariery naukowej i zawodowej.

Promotorzy Szkoły Doktorskiej dr hab. n. zdr. Agnieszka Kempińska-Podhorodecka z Zakładu Biologii Medycznej oraz dr hab. n med. Tomasz Wojdacz z Samodzielnej Pracowni Epigenetyki uzyskali dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki na elitarną promocję swoich doktorantów w konkursie PRELUDIUM BIS. Gratulujemy!

Prawie 1 milion złotych przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów badawczych projektów, które będą realizowane przez doktorantów w ramach ich rozprawy doktorskiej. Wyłonieni w konkursie młodzi naukowcy uzyskają stypendium i będą mieli możliwość odbycia półrocznego stażu zagranicznego, dodatkowo finansowanego Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Trzymamy kciuki!

• „Mechanizmy modyfikacji ryzyka raka piersi przez środowiskowe zmiany epigenetyczne”
  • „Epigenetyczna modulacja szlaku sygnałowego S1P/S1PR1 w zapaleniu okrężnicy i transformacji nowotworowej u pacjentów z pierwotnym stwardniającym zapaleniem dróg żółciowych”