Pacjenci stomatologiczni skorzystajcie z pomocy studentów PUM

15.11.2022 Ogłoszenia

Zapraszamy pacjentów stomatologicznych do korzystania z pomocy studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, która oferowana jest w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej PUM. Tutaj studenci PUM wykonują zabiegi lecznicze pod nadzorem dyplomowanych lekarzy-dentystów. Każdy etap leczenia, począwszy od jego planowania po ostateczny wynik, jest sprawdzany, a w razie potrzeby korygowany przez sprawującego nadzór lekarza stomatologa.

Studenci 3., 4. i 5. roku stomatologii realizują większość procedur dyplomowanego lekarza dentysty – profesjonalne oczyszczanie uzębienia, zakładanie nowoczesnych wypełnień, wykonywanie koron i mostów porcelanowych, protez dentystycznych, usuwanie zębów, leczenie dzieci, w tym ortodontyczne. Pacjenci wymagający bardziej specjalistycznego leczenia kierowani są do lekarzy specjalistów pracujących w UKS PUM lub lekarzy specjalizujących się w ramach kształcenia podyplomowego.

W zależności od leczniczej potrzeby – można umówić się na wizytę do poniższych poradni dzwoniąc pod numer +48 91 466 17 37:

•             Poradnia Stomatologii Dziecięcej, Chirurgii Stomatologicznej, Stomatologii Zachowawczej oraz Periodontologii

•             Poradnia  Stomatologii Ogólnej

•             Poradnia Ortodoncji

•             Poradnia Protetyki Stomatologicznej

Odpłatność za zabiegi wykonywane z udziałem studenta PUM pokrywa koszty użytych materiałów oraz laboratoryjnego wykonania pracy protetycznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przy al. Powstańców Wielkopolskich 72 (teren szpitala klinicznego na Pomorzanach /SPSK-2 PUM, bud. 18).