Wioślarska ósemka PUM na podium

06.06.2023 Ogłoszenia

W Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie, które odbyły się w Bydgoszczy, o medale walczyło w sześciu konkurencjach 149 zawodników i 124 zawodniczek. W kategorii ósemek męskich studenci PUM stanęli na podium z brązowym medalem.

Studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie stanowili zgrane zespoły i po wytrwałej walce nasza ósemka zajęła 3. miejsce. Uniwersytet reprezentowali studenci kierunków lekarskiego, stomatologii i fizjoterapii: Maria Sachaj-Żamojcin – sternik, Oliwer Huzarski, Piotr Lisowski, Jeremi Żamojcin, Michał Gut, Krzysztof Mikulski, Leo Dziwisch, Patryk Skotnicki i Filip Bałazy.

Panie rywalizowały z czterema osadami i tylko pół sekundy zabrakło do miejsca na podium dla damskiej ósemki PUM. Uczelnię w tych zmaganiach reprezentowały studentki kierunków lekarskiego, pielęgniarstwa i fizjoterapii: Karolina Seidler – sternik, Barbara Ufnalska, Urszula Przewoźna, Maria Domańska, Julia Stachów, Adrianna Różańska, Julia Siemińska, Weronika Zielińska i Zuzanna Kudlińska.

W mistrzostwach wystartowały także dwie młode osady kobiece PUM, jako początkujące zespoły zajęły czwarte miejsce w „Finale B” i piąte miejsce w „Finale A”.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie gratulujemy dobrej sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

foto. AZS UKW