Kolejna uroczystość - absolutorium Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM!

02.07.2024 Wydarzenia

28 czerwca 2024 r. w Auli Rektoratu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyło się absolutorium kierunku analityka medyczna (studia jednolite magiterskie) oraz biotechnologia medyczna (studia I i II stopnia). Karty absolutoryjne wręczyła dziekan Wydziału Farmacji, Biotechnologii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej PUM prof. dr hab. n. zdr. Izabela Gutowska wraz z prodziekan, prof. dr hab. n. med. Danutą Kosik-Bogacką.

Ceremonię Absolutorium uświetniły ważne i wzruszające słowa przemawiających – rektora elekta, prof. dr. hab. n. med. Leszka Domańskiego oraz dziekan WFBMiML, prof. dr hab. n. zdr. Izabeli Gutowskiej. Odczytany został również list gratulacyjny od JM Rektora PUM, prof. dr. hab. n. med. Bogusława Machalińskiego.

Wzruszający i pełen godności był moment składania przez Absolwentów uroczystego przyrzeczenia godnego i etycznego wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego oraz biotechnologa medycznego.

Podczas ceremonii głos zabrali również przedstawiciele społeczności akademickiej - p. Klaudia Cholewa, przedstawicielka Parlamentu Studentów PUM, p. Aleksandra Idzikowska przedstawicielka Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych, p. Marcin Klag, przedstawiciel Studenckiego Towarzystwa Naukowego oraz przedstawiciele Absolwentów: p. Adrianna Jerzyk, p. Dominika Miłek oraz p. Bogusław Kowalski. Zostały również przyznane nagrody studentom, którzy uzyskali wysoką średnią ze studiów, a także studentom analityki medycznej, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w Wydziałowym Konkursie na najlepszą pracę magisterską (Ewa Major – I miejsce, praca została zgłoszona na Ogólnopolski Konkurs Prac Magisterskich Absolwentów kierunku analityka medyczna: Daria Kołodziej – II miejsce oraz Aleksandra Pieniecka - III miejsce), którym nagrody wręczył przedstawiciel Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, dr n. med. Konrad Grzeszczak. Dumni rodzice i nauczyciele nagradzali absolwentów gromkimi owacjami.

Wspaniała atmosfera oraz oprawa artystyczna uświetniona występem Chóru PUM pod kierunkiem prof. Ryszarda Handke zapewniły wszystkim niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.