Absolwenci kierunku lekarskiego wyruszają w dalszą drogę zawodową

26.06.2024 Wydarzenia

Czerwiec obfituje w uroczystości absolutoryjne na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Pierwszymi, odbierającymi dyplomy byli absolwenci i absolwentki kierunku lekarskiego. W trakcie tej doniosłej ceremonii przyszła kadra lekarska została uroczyście pożegnana przez władze uczelni, dydaktyków oraz zaproszonych gości. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło nie tylko zakończenie pewnego etapu edukacji, ale również początek nowej, pełnej wyzwań kariery zawodowej.

Ceremonię prowadziła dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii PUM, prof. dr hab. n. med. Edyta Paczkowska, która powitała gospodarzy, gości, absolwentów, ich bliskich oraz kadrę dydaktyczną PUM. Wręczyła dwustu dwudziestu dwóm absolwentom karty absolutoryjne. Reprezentując Magnificencję Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, prof. Bogusława Machalińskiego, wystąpiła prof. Aneta Cymbaluk-Płoska, prorektor ds. dydaktyki.

Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, mgr Jan Jelec, wręczył pamiątkowe statuetki za osiągnięcia sportowe. Nagrody organizacyjne dla wyróżnionych absolwentów zostały wręczone przez przedstawiciela dziekanatu WMiS oraz stowarzyszeń studenckich. Nagrody naukowe z ramienia Studenckiego Towarzystwa Naukowego przekazał Tomasz Wróblewski, Wiceprzewodniczący Zarządu STN.

W tym wyjątkowym dniu wzruszające słowa do absolwentów i ich rodzin skierowali przedstawiciel Parlamentu Studentów, Tomasz Michowski, oraz Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, dr n. med. Michał Bulsa. Prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej, prof. Dariusz Chlubek, serdecznie zaprosił absolwentów do Alumni Club. Na zakończenie, prof. Aneta Cymbaluk-Płoska wygłosiła ważne słowa skierowane do tegorocznych absolwentów.

Przemówienia były pełne ciepłych i wzruszających akcentów. Całą uroczystość uświetniły występy Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz studenta IV roku kierunku lekarskiego, Miłosza Pluty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.