Artur Czajkowski Laureatem Programu Fulbright-BioLAB 2024-25

03.06.2024 Wydarzenia

Artur Czajkowski, student II roku studiów II stopnia na kierunku Biotechnologia Medyczna, został wyróżniony prestiżowym tytułem laureata programu Fulbright-BioLAB 2024-25. W ramach programu spędzi rok na stażu w Stanach Zjednoczonych, pracując na Uniwersytecie w Chicago nad projektem “New strategies to develop living antibiotics from microbial predators” w zespole dr. Mohammeda Kaplana.

Aby osiągnąć ten sukces, Artur Czajkowski przeszedł przez kilka etapów kwalifikacyjnych, zakończonych czterema rozmowami z przedstawicielami renomowanych amerykańskich instytutów badawczych. Rozmawiał z prof. Tonym Kossiakoffem z University of Chicago, prof. Umeshem Deshmukhiem z Oklahoma Medical Research Foundation, prof. Zygmuntem Derewendą z University of Virginia oraz prof. Jose Rizo-Rey z University of Texas Southwestern Medical Center at Dallas (UT Southwestern).

Program BioLAB cieszy się ogromnym uznaniem, a jego absolwenci odnoszą liczne sukcesy naukowe. Z prawie 500 dotychczasowych uczestników programu ponad 90% kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w USA, Europie i na całym świecie. Wyniki badań prowadzonych podczas stażu często stają się podstawą artykułów publikowanych w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak „Nature”, „Proteins: Structure, Function, and Bioinformatics” czy „Acta Crystallographica.”

Serdecznie gratulujemy tego wybitnego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w prowadzonych badaniach!