Coroczne spotkanie Rektora PUM ze studentami-sportowcami

01.07.2024 Wydarzenia

Rektor PUM, prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, kontynuuje coroczną tradycję spotkań ze studentami-sportowcami, podczas których osobiście przekazuje gratulacje i wyrazy uznania za godne reprezentowanie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w licznych zawodach międzyuczelnianych.

Ostatnie takie spotkanie miało miejsce 26 czerwca br. w Sali Rad Wydziałów. Wzięli w nim udział JM Rektor oraz dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii, prof. dr hab. n. med. Edyta Paczkowska. Obecna była również prodziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii, prof. dr hab. n. med. Violetta Dziedziejko - przedstawicielka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Pod Wieżą".

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie reprezentowało blisko czterdziestu medalistów z różnych sekcji: karate, koszykówki, podnoszenia ciężarów, pływania, siatkówki plażowej, strzelectwa, szermierki, trójboju siłowego i wioślarstwa. Na czele tej grupy stał Oliwer Huzarski, kapitan osady męskiej i przewodniczący AZS PUM.

Rektor wyraził uznanie dla studentów-sportowców za ich umiejętność godzenia wymagających obowiązków studiów medycznych z realizacją sportowej pasji. Podziękował im za zaangażowanie, z jakim reprezentują uczelnię, gratulując dotychczasowych sukcesów i życząc dalszego rozwoju w różnych aspektach życia.

Wyrazy wdzięczności oraz gratulacje zostały również przekazane trenerom sportowców, nauczycielom Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PUM: mgr. Janowi Jelcowi, mgr. Markowi Lesiakowskiemu oraz mgr. Stanisławowi Gorwie za ich wkład w rozwój sportowy studentów. Dodatkowo mgr Jan Jelec uhonorowany został statuetką PUMy, która wręczana jest osobom szczególnie zasłużonym dla uczelni.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, trenerom oraz sportowcom naszej uczelni i życzymy dalszych sukcesów!