Czapki w górę - uroczystość absolutoryjna absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM

27.06.2024 Wydarzenia

Uroczystość absolutoryjna absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyła się 24 czerwca 2024 roku w Auli Rektoratu PUM. Wydarzenie było podsumowaniem ich wieloletniego wysiłku i zaangażowania w zdobywanie wiedzy oraz umiejętności.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, prof. dr hab. Beata Karakiewicz pełniła rolę mistrza ceremonii, serdecznie witając gospodarzy, zaproszonych gości, absolwentów wraz z ich bliskimi oraz kadrę dydaktyczną. Podczas uroczystości przemówienie do zgromadzonych gości wygłosił Prorektor ds. promocji i współpracy regionalnej prof. dr hab. Dariusz Chlubek. Podziękowania płynęły również w kierunku licznie zgromadzonych rodzin i bliskich absolwentów.

Prof. dr hab. Beata Karakiewicz wręczyła dyplomy ponad 700 absolwentom. Odbierającymi dyplomy byli absolwenci i absolwentki studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich kierunków: dietetyka kliniczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia oraz psychologia zdrowia.

W imieniu absolwentów wzruszające przemówienia wygłosili Zuzanna Domańska, Marcin Grajek oraz Jakub Błaszczyk z Parlamentu Studentów.

Podczas uroczystości nagrody za osiągnięcia sportowe wręczył mgr Jan Jelec, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Wśród nagrodzonych byli:

Piłka siatkowa:

Maciej Majewski kierunek  fizjoterapia
Melania Gołos - kierunek fizjoterapia
Karolina Szczerba - kierunek położnictwo

Wioślarstwo:

Zuzanna Buriak – kierunek fizjoterapia
Adrianna Różańska – kierunek fizjoterapia
Anna Syroka – kierunek fizjoterapia
Natalia Hładuniuk – kierunek fizjoterapia
Weronika Zielińska – kierunek położnictwo

Piłka nożna:

Radosław Cyburt – kierunek psychologia zdrowia

Ceremonię uświetnił występ Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Wszystkim Państwu gratulujemy. Składamy życzenia pomyślności w życiu zawodowym i osobistym! Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.