Zaakceptowano wniosek MultiCultiMed - modern multicultural education for medical and health science students

01.08.2024 Wydarzenia

Szanowni Państwo,

z nieskrywaną radością informujemy, iż wniosek zgłoszony przez dr hab. n. med. i zdr. Małgorzatę Szkup z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, pt. MultiCultiMed - modern multicultural education for medical and health science students, został zaakceptowany do realizacji i otrzymał dofinansowanie z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach konkursu wniosków w sektorze Szkolnictwo wyższe programu Erasmus+ w ramach Akcji 2, Partnerstwa na rzecz współpracy, Partnerstwa współpracy (KA220-HED).

Projekt, dotyczący nowoczesnej edukacji wielokulturowej studentów kierunków medycznych i nauk o zdrowiu, poza komponentą badawczą,  zakłada m.in. stworzenie podręcznika (również w formie audiobooka, dostępnego w 6 wersjach językowych) zintegrowanego z platformą edukacyjną, zawierającą ćwiczenia oraz "ludzką bibliotekę". W skład konsorcjum wchodzą przedstawiciele uniwersytetów z Hiszpanii, Słowenii, Cypru, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

Serdecznie gratulujemy!

Szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie poniżej:
Akcja 2 Partnerstwa współpracy (KA220-HED)