Ogólnopolski Zjazd Krajowej Reprezentacji Doktorantów w Szczecinie

20.06.2024 Wydarzenia

W dniach 7-9 czerwca 2024 r. w Szczecinie odbyło się pierwsze w tym roku Otwarte Posiedzenie Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów, organizowane po raz drugi przez Zachodniopomorskie Porozumienie Doktorantów. W tym roku ponownie goszczono przedstawicieli Samorządów Doktorantów z całej Polski

Uroczyste otwarcie odbyło się w Sali Sesyjnej Rady Miasta Szczecin, a wzięli w nim udział przedstawiciele lokalnych władz uczelni wyższych i miasta Szczecin, m.in:

- Jej Magnificencja Rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. dr hab. Danuta Zawadzka,

- Jego Magnificencja Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT,

- Doradczyni w Gabinecie Politycznym w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pani Urszula Nawrocka,

- Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Prorektor ds. innowacji i rozwoju Politechniki Morskiej w Szczecinie – prof. dr hab. inż. kpt. Janusz Uriasz,

- Kierownik Biura ds. Innowacyjności, Nauki i Inteligentnych Specjalizacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, pan Paweł Szeremeta.

Wśród gości znaleźli się również prorektorzy oraz dyrektorzy szkół doktorskich z:

- Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

- Uniwersytetu Szczecińskiego

- Akademii Sztuki w Szczecinie

- Politechniki Morskiej w Szczecinie

- Politechniki Koszalińskiej

- Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego

8 czerwca w Sali Senatu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbyły się obrady Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz panele szkoleniowe. Warsztaty pt. "Naukowy Savoir-vivre" poprowadziła dr inż. Barbara Balon z Politechniki Śląskiej. W obradach wziął udział również Minister Nauki, Dariusz Wieczorek. Podczas spotkania omówiono zbliżającą się nowelizację ustawy, postulaty Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz nadchodzący proces ewaluacji Szkół Doktorskich.

Dzień zakończył się wycieczką po hali technologicznej na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Dr hab. inż. Przemysław Łopato, prof. ZUT, oprowadził doktorantów po Centrum Inżynierii Pól Elektromagnetycznych i Technik Wysokich Częstotliwości, a mgr inż. Dominika Pytka i mgr inż. Artur Górnostaj - doktoranci ZUT - oprowadzili uczestników po hali technologicznej.

Spotkanie w Szczecinie zakończyły niedzielne atrakcje turystyczne, w tym zwiedzanie Nawigatora Politechniki Morskiej oraz wizyta w szczecińskich muzeach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim doktorantom za udział w szczecińskim posiedzeniu i liczymy na to, że przyjazd Krajowej Reprezentacji Doktorantów do Szczecina stanie się tradycją.