Profesor Leszek Domański w Zarządzie KRAUM

23.07.2024 Wydarzenia

Podczas ostatniego spotkania Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM) w bieżącej kadencji wybrano nowe władze. Przewodniczącym został prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Na stanowiska zastępców wybrano: prof. Leszka Domańskiego, rektora elekta Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; prof. Zbigniewa Krasińskiego, rektora elekta Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; prof. Marcina Moniuszkę, rektora elekta Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz prof. Tomasza Szczepańskiego, rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Nowe władze rozpoczną swoją czteroletnią kadencję 1 września 2024 roku. Proces wyborczy nadzorował mec. Aleksander Rynkiewicz z Zespołu Radców Prawnych GUMed.

KRAUM, powołana w 1989 roku przez prof. Antoniego Pruszewicza, ówczesnego rektora Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, jest autonomicznym zgromadzeniem rektorów, którego celem jest wzmocnienie współpracy między uniwersytetami medycznymi a Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. KRAUM działa na rzecz środowiska uczelni medycznych, m.in. reprezentując je przed organami władzy państwowej, wspierając wymianę studentów i pracowników uczelni zarówno w kraju, jak i za granicą, oraz podejmując inicjatywy na rzecz efektywnej współpracy dydaktycznej, naukowo-badawczej i organizacyjnej.

źródło: kraum.org.pl
fot. Paweł Sudara/GUMed