Siatkarki plażowe PUM Wicemistrzyniami Polski

04.06.2024 Wydarzenia

W dniach 24 - 26 maja br. na Kąpielisku Arkonka rozgrywane były Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor PUM prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński.

10 uczelni medycznych z całego kraju zagościło w Lesie Arkońskim i rywalizowało na sześciu profesjonalnych boiskach do siatkówki plażowej przygotowanych dzięki wsparciu Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Szczecinie. Zawodniczki i zawodnicy przy słonecznej pogodzie rozegrali łącznie ponad 100 spotkań.

Olbrzymim sukcesem w rywalizacji kobiet zakończyły swe zmagania reprezentantki sekcji siatkówki plażowej PUM Karolina Szczerba i Paulina Rozynek, rezerwowa Małgorzata Kiełczew, które wywalczyły tytuł Wicemistrzyń Polski.

Ponadto para Melania Gołos i Julia Lewandowska zajęły ósme miejsce, co pozwoliło sklasyfikować Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie na najwyższym podium w Klasyfikacji Drużynowej. W rywalizacji mężczyzn para Piotr Żychoń i Wojciech Szajek oraz para Kacper Hartman i Jędrzej Migas zajęły odległe miejsca.

W ceremonii dekoracji uczestniczyli Dziekan prof. dr hab. n. med. Edyta Paczkowska, oraz Kierownik SWFiS mgr Jan Jelec wręczając medale, puchary oraz indywidualne wyróżnienia.

Trenerami sekcji siatkówki plażowej PUM są mgr Stanisław Gorwa oraz mgr Tomasz Kławsiuć organizatorzy MP UM w siatkówce plażowej.

Sukces jakim jest zdobycie Wicemistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w siatkówce plażowej kobiet oraz Mistrzostwa Polski w klasyfikacji drużynowej kobiet było wymarzonym pożegnaniem wieloletniego Kierownika SWFiS mgr. Stanisława Gorwy z prowadzeniem sekcji siatkówki halowej i siatkówki plażowej, który przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Gratulacji i podziękowań temu zasłużonemu dla sportu akademickiego środowiska PUM trenerowi nie było końca.

Gratulujemy również reprezentantkom sekcji siatkówki plażowej PUM!