Spotkanie Rektora PUM prof. Bogusława Machalińskiego z Prezydentem Szczecina, Piotrem Krzystkiem podsumowujące wieloletnią współpracę na rzecz rozwoju PUM i miasta Szczecin

30.08.2024 Wydarzenia

Prof. Machaliński wyraził swoje uznanie dla Prezydenta Krzystka za wsparcie w realizacji wspólnych inicjatyw oraz wkład w rozwój edukacji i nauki w regionie. W geście wdzięczności wręczył także Prezydentowi pamiątkową statuetkę PUMy, podkreślając wzajemne zaangażowanie w budowanie silnego środowiska akademickiego w Szczecinie.

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek dokonując résumé osiągnięć ostatnich lat i dotychczasowej współpracy z uczelnią, dał wyraz synergii pomiędzy miastem Szczecin i Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, doceniając jednocześnie 8 lat wspólnych działań, inwestycji, które podejmował PUM, rozwoju wielu klinik i wielu miejsc, które uzyskały europejski status. Uznając naszą uczelnię jako doskonale postrzeganą przez potencjalnych studentów z Polski oraz spoza jej granic. Wyraził radość z zajmowania przez PUM czołowych miejsc w tabeli dokonań naukowych.

Wspomniał także: Myślę, że ta kontynuacja tego, co do tej pory było, będzie trwała nadal, a ten dorobek, który za nami ostatnich dwóch kadencji Pana Rektora Machalińskiego z całą pewnością będzie przynosił wiele owoców".