Troje studentów PUM ze stypendiami Ministra Zdrowia

17.06.2024 Wydarzenia

Z dumą informujemy, że stypendium Ministra Zdrowia otrzymało troje studentów z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. 8 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyła się gala wręczenia dyplomów przyznania stypendiów dla najlepszych studentów uczelni medycznych nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło wyróżniających się studentów oraz przedstawicieli władz uczelni z całej Polski.

Rektorzy uczelni medycznych przedstawili ministrowi 99 wniosków o stypendia. Były one oceniane przez ekspertów zespołu doradczego, składającego się z pracowników naukowych reprezentujących poszczególne dyscypliny naukowe wchodzące w obszar nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Każdy wniosek był oceniany przez dwóch ekspertów, co zapewniło rzetelność i obiektywizm procesu wyboru. Ocena uwzględniała jakość prezentowanych prac, ich innowacyjność naukowo-badawczą oraz wkład autorski.

Nagrodzeni stypendium MZ z PUM zostali Estera BakinowskaKajetan Kiełbowski, studenci kierunku lekarskiego oraz Patrycja Olszewska, studentka biotechnologii medycznej. Władze uczelni podczas uroczystości reprezentowała Dziekan Wydziału Medycyny i Stomatologii prof. dr hab. n. med. Edyta Paczkowska

Serdecznie gratulujemy naszym studentom, których ciężka praca, zaangażowanie i osiągnięcia zostały docenione na najwyższym szczeblu. Życzymy im dalszych sukcesów w nauce oraz w przyszłej karierze zawodowej!