Wielki finał plebiscytu Osobowość Roku 2023!

29.08.2024 Wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że podczas finału plebiscytu Osobowość Roku 2023 laureatką II miejsca w kategorii Nauka została dr n. med. Karolina Kot, wykładowca Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Nominowana za dotychczasową działalność naukową wyróżnioną stypendium dla wybitnych młodych uczonych Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Serdecznie gratulujemy!

O plebiscycie:

Od początku maja mieszkańcy wszystkich powiatów w Polsce uczestniczyli w wielkim plebiscycie, wybierając laureatów tytułu Osobowość Roku 2023 najpierw na poziomie miast i powiatów, a następnie w skali województw. Zwycięzcy z poszczególnych regionów zakwalifikowali się do wielkiego finału ogólnopolskiego, gdzie zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Polski 2023. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ogólnopolski finał jest kulminacją plebiscytu, w którym nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna. Do finału zakwalifikowali się laureaci z każdego województwa. Zwieńczeniem plebiscytu będzie ogólnopolska gala, która odbędzie się w sobotę, 19 października na Zamku Królewskim w Warszawie, na którą zostaną zaproszeni wszyscy finaliści, czyli zwycięzcy z każdej kategorii w każdym województwie.