Aktualne konkursy


ABM/2024/2

Nazwa instytucji finansującej:

Agencja Badań Medycznych 


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Strona konkursu

Uczelnia przewiduje orgnizację konkursu wewnętrzengo na przygotowanie projektów, które uzyskają zgodę władz na dalsze procedowanie. 

Głównym celem Konkursu jest realizacja Niekomercyjnych badań klinicznych dotyczących identyfikacji i oceny produktów leczniczych lub Eksperymentów badawczych dotyczących identyfikacji i oceny procedur medycznych, w tym procedur diagnostycznych i terapeutycznych w obszarze onkologii.

Projekty składane w ramach Konkursu muszą posiadać status:

  • niekomercyjnych badań klinicznych, dotyczących oceny skutków działania produktu leczniczego

lub

  • eksperymentów badawczych obejmujących ocenę skutków zastosowania procedur medycznych, w tym procedur diagnostycznych.

 

Zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez ABM poświęconym tematyce konkursu.


Opiekun administracyjny konkursu:

Eksperyment badawczy DNiWZ/Badanie kliniczne CWBK-DFZ

Początek naboru:

24/06/2024

Koniec naboru:

14/11/2024

INTERREG VI A

Nazwa instytucji finansującej:

Krajowy Instytut Wsparcia / Landesförderinstitut/ LFI


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Strona konkursu

Priorytet 1: Aktywizacja transgranicznych potencjałów innowacyjności

Cel szczegółowy 1.1: Badania i innowacje

Cel dofinansowania:

bardziej efektywne wykorzystanie istniejących regionalnych zasobów badawczych w ramach współpracy transgranicznej oraz lepsze zagospodarowanie potencjałów innowacyjnych.

Oczekiwanie rodzaje działań:

1. Tworzenie sieci podmiotów działających w dziedzinie innowacji i lepsze transgraniczne postrzeganie krajobrazu innowacyjnego. Projekty transgraniczne, które np.:

  • prowadzą do transgranicznego usieciowienia klastrów i sieci branżowych,
  • pozwalają na analizę istniejącego potencjału współpracy oraz na opracowywanie i wdrażanie wspólnych strategii,
  • wspierają transgraniczny transfer wiedzy i technologii,
  • wspierają transgraniczne ekosystemy innowacji, np. inicjatywy start-up lub sieci współpracy podmiotów podejmujących działalność gospodarczą, ,
  • wzmacniają współpracę transgraniczną w zakresie badań i rozwoju ukierunkowanych na praktyczne zastosowania, na przykład na rzecz poprawy dostępności do programów wsparcia bądź transgranicznego wykorzystania infrastruktury badawczej,
  • wspólnie wprowadzają na rynek rozwiązania wynikające z transgranicznych potencjałów innowacyjności.

 

2. Opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych, transgranicznych rozwiązań. Projekty transgraniczne, które np.:

  • odnoszą się do priorytetów strategii innowacyjności,
  • mają charakter innowacyjny,
  • wnoszą znaczący wkład w rozwój przedsiębiorstw na obszarze programowania,
  • łączą partnerów reprezentujących administrację, naukę i gospodarkę - zgodnie z modelem „potrójnej helisy”.

 

W każdym projekcie musi być co najmniej jeden partner z Polski i jeden z Niemiec – obaj z budżetami EFRR. Partnerzy projektu wyznaczają jednego beneficjenta wiodącego (partner wiodący). W Programie rolę partnera wiodącego mogą pełnić tylko organizacje publiczne.

Poziom dofinansowania projektów

W ramach Programu, projekty mogą otrzymać wsparcie z EFRR w wysokości do 80% wydatków kwalifikowanych.

Zasady kwalifikowalności znajdują się w Podręczniku Programu Rozdział 4 Wytyczne kwalifikowalności wydatków.

Doradztwo w sprawie wniosków o dofinansowanie

Istnieje możliwość indywidualnego omówienia pomysłu na projekt na bazie szkicu projektu ze Wspólnym Sekretariatem Interreg.


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Funduszy Zewnętrznych

Początek naboru:

06/05/2024

Koniec naboru:

30/08/2024

FERS.03.01-IP.08-001/24

Nazwa instytucji finansującej:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Strona konkursu

Ogłoszenie o naborze

Dofinansowanie mogą otrzymać uczelnie na realizację projektów obejmujących kompleksowe działania prowadzące do wzrostu szeroko rozumianej dostępności uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami (w tym osób z niepełnosprawnościami), z uwzględnieniem wszystkich aspektów funkcjonowania uczelni.

Aktualności:


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Funduszy Zewnętrznych

Początek naboru:

08/04/2024

Koniec naboru:

28/06/2024

IMPRESS-U-NAWA

Nazwa instytucji finansującej:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków do programu IMPRESS-U NAWA. Celem Programu jest wsparcie udziału polskich jednostek szkolnictwa wyższego i nauki w projektach międzynarodowych typu „International supplements” w ramach inicjatywy „International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine IMPRESS-U”. Celem Inicjatywy jest budowanie doskonałości badań naukowych i aplikacyjnych, kształcenia i innowacji poprzez współpracę naukową oraz integrację naukowców z Ukrainy z globalną społecznością naukową. W ramach Inicjatywy NSF organizuje i rozstrzyga konkurs na projekty, które dotyczą wyzwań naukowych w dowolnej dziedzinie nauki, realizowane przez amerykańskich naukowców we współpracy z naukowcami z Ukrainy oraz naukowcami z przynajmniej jednego kraju spośród pozostałych krajów partnerskich.

ogłoszenie o naborze


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Nauki i Wspłpracy z Zagranicą

Początek naboru:

03/08/2023

Koniec naboru:

30/06/2024

Wspłpraca transgraniczna Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027

Nazwa instytucji finansującej:

Ministerstwo Gospodarki, Infrastruktury, Turystyki i Pracy Mecklenburg-Vorpommern


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Ogłoszenie o konkursie

Cel dofinansowania:

  •  bardziej efektywne wykorzystanie istniejących regionalnych zasobów badawczych w ramach współpracy transgranicznej oraz lepsze zagospodarowanie potencjałów inwestycyjnych.

 

Opis celu szczegółowego 1.1 - Badania i innowacje


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Funduszy Zewnętrznych

Początek naboru:

06/05/2024

Koniec naboru:

30/08/2024

MINIATURA-8

Nazwa instytucji finansującej:

Narodowe Centrum Nauki 


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Dyrektor Narodowego Centrum Nauki ogłasza konkurs MINIATURA 8, do którego mogą być zgłaszane wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego, które nie było i nie jest finansowane z NCN ani z innych źródeł. Działanie naukowe może zostać przeprowadzone w formie: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego lub wyjazdu konsultacyjnego.

Działanie naukowe może być realizowane poprzez więcej niż jedną z form wymienionych powyżej pod warunkiem, że jest to uzasadnione merytorycznie, niezbędne do realizacji tego działania i konieczne do osiągnięcia założonych celów.

Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. W konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy. O środki może ubiegać się podmiot, w którym zatrudniony jest badacz:

  1. posiadający w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe;
  2. który uzyskał stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 r. Okres ten może zostać przedłużony zgodnie z zasadami określonymi w § 5 pkt 5 lit. a regulaminu. W przypadku osób, które uzyskały więcej niż jeden stopień doktora, datą odniesienia jest data uzyskania pierwszego z nich.

Rada Narodowego Centrum Nauki ustala wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację działań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 8 w kwocie 20 mln zł.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF, dostępnego pod adresem www.osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków. Instrukcja składania wniosków znajduje się w wytycznych dotyczących wypełniania wniosków w konkursie MINIATURA 8 w systemie OSF.

Nabór wniosków prowadzony jest w okresie od 1 lutego 2024 r. do 31 lipca 2024 r. do godz. 16:00 CEST.

Nabór wniosków może zostać wstrzymany, jeżeli łączna kwota wnioskowanych nakładów przekroczy dwukrotną wysokość środków finansowych przeznaczonych przez Radę NCN na realizację działań naukowych w konkursie.

Przypominamy, że środki finansowe przeznaczone na realizację działań naukowych w konkursie MINIATURA 8 są dzielone proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których prowadzony jest nabór wniosków. Jednym z warunków finansowania wniosku w konkursie jest to, że wniosek musi mieścić się w puli dostępnych środków na dany miesiąc.

W związku z dużą liczbą złożonych wniosków w ostatnim miesiącu naboru w poprzednich edycjach konkursu MINIATURA, wiele wniosków nie otrzymało finansowania ze względu na brak wystarczających środków w tym miesiącu. Dlatego, zwracamy uwagę na możliwość składania wniosków w pozostałych miesiącach trwania naboru.

ogłoszenie o naborze


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Nauki i Wspłpracy z Zagranicą

Początek naboru:

01/02/2024

Koniec naboru:

31/07/2024

EFRR/FS.CP2.I - Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazw cieplarnianych

Nazwa instytucji finansującej:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Planowany konkurs

Aktualności

Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej (wraz z instalacją OZE) - nabór dla ostatecznych odbiorców wsparcia

Państwowe jednostki budżetowe, szkoły wyższe, administracja rządowa oraz nadzorowane lub podległe jej organy i jednostki organizacyjne, w tym szpitale i przychodnie, podmioty będące dostawcami usług energetycznych w rozumieniu dyrektywy 2012/27/UE, działające na rzecz państwowych jednostek budżetowych, szkół wyższych i organów władzy publicznej.

Pilotaż w obszarze poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej realizowanych w formule EPC/ESCO (z udziałem firm ESCO w oparciu o umowę o poprawę efektywności energetycznej)

Harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Funduszy Zewnętrznych

Początek naboru:

06/05/2024

Koniec naboru:

15/07/2024

MINIATURA 8

Nazwa instytucji finansującej:

MINIATURA 8 (ncn.gov.pl)


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Dyrektor Narodowego Centrum Nauki ogłasza konkurs MINIATURA 8, do którego mogą być zgłaszane wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego, które nie było i nie jest finansowane z NCN ani z innych źródeł. Działanie naukowe może zostać przeprowadzone w formie: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego lub wyjazdu konsultacyjnego.

Działanie naukowe może być realizowane poprzez więcej niż jedną z form wymienionych powyżej pod warunkiem, że jest to uzasadnione merytorycznie, niezbędne do realizacji tego działania i konieczne do osiągnięcia założonych celów.

Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. W konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy. O środki może ubiegać się podmiot, w którym zatrudniony jest badacz:

  1. posiadający w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe;
  2. który uzyskał stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 r. Okres ten może zostać przedłużony zgodnie z zasadami określonymi w § 5 pkt 5 lit. a regulaminu. W przypadku osób, które uzyskały więcej niż jeden stopień doktora, datą odniesienia jest data uzyskania pierwszego z nich.


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Nauki i Wspłpracy z Zagranicą

Początek naboru:

01/02/2024

Koniec naboru:

31/07/2024

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Nazwa instytucji finansującej:

https://www.gov.pl/web/nauka/skladanie-wnioskow-o-przyznanie-dotacji-na-inwestycje-zwiazane-z-dzialalnoscia-naukowa-na-2025-r


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Składanie wniosków o przyznanie dotacji na inwestycje związane z działalnością naukową na 2025 r


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Nauki i Wspłpracy z Zagranica p. Agnieszka Kropa-Szyszkowska; Aleksandra Rezanowicz

Początek naboru:

29/04/2024

Koniec naboru:

31/07/2024

Narodowe Centrum Nauki

Nazwa instytucji finansującej:

KONKURS MAESTRO

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/maestro16


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs MAESTRO 16 na projekty badawcze dla doświadczonych naukowców mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy i których efektem mogą być odkrycia naukowe.

W konkursie tym można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, w tym również stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

Budżet konkursu wynosi 20 mln zł.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków. Zasady składania wniosków wyjaśnione są w Wytycznych dotyczących wypełniania wniosków w konkursie MAESTRO 16 w systemie OSF.


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Nauki i Wspłpracy z Zagranicą

Początek naboru:

17/06/2024

Koniec naboru:

17/09/2024

Narodowe Centrum Nauki

Nazwa instytucji finansującej:

KONKURS SONATA- BIS 14

 

 

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata-bis14


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs SONATA BIS 14 na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu badawczego, prowadzącego badania naukowe o charakterze podstawowym. Konkurs skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

W konkursie tym można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, w tym również stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

We wniosku w konkursie SONATA BIS jako kierownika projektu nie można wskazać osoby, kt


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Nauki i Wspłpracy z Zagranicą

Początek naboru:

17/06/2024

Koniec naboru:

17/09/2024

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Nazwa instytucji finansującej:

STER NAWA – Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich


Skrócony zakres rzeczowy konkursu:

Program obejmuje m.in. działania zwiększające mobilność międzynarodową doktorantów, wsparcie stypendialne dla doktorantów, działania wspierające współpracę międzynarodową szkół doktorskich, czy też działania związane z umiędzynarodowieniem „w domu”.


Opiekun administracyjny konkursu:

Dział Funduszy Zewnętrznych

Początek naboru:

20/05/2024

Koniec naboru:

31/07/2024

footer background

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin,
tel. 91 48 00 700 / 800, fax 91 48 00 705
NIP 852-000-67-57, Regon 000288886